Halılar arasında antrasitrenk halı her sezon modasını koruyan ve sıklıkla tercih edilen halı renkleri arasındadır. Genellikle modern evlere estetik bir dokunuş olarak kullanılırlar. Renkleri dolayısıyla kullanıldıkları alanları hem modern hem spor hem de ferah gösterirler. Gri tonlarında mobilyalar ile tamamlandıklarında klas bir görüntü sunmaktadırlar.

Antrasit renk özellikle açık renk zemin üzerinde kullanıldığında kendini ortaya çıkarmaktadır. Açık renk taş zemin veya açık ahşap renklerine de oldukça uyumludur. Antrasit renk halılar çok sayıda kullanıcı tarafından tercih edildiğinden neredeyse tüm halı modellerinde antrasit renk üretimi olmaktadır. Fakat antrasit rengi en çok düz ve desensiz halılarda ve shaggy halılarda tercih edilmektedir. Tamamen düz antrasit renklerin yanı sıra gri siyah arası renklerle geçişli halı modelleri de bu renklerde dizayna sahip olanların tercihi olmaktadır.

Antrasit renk halılar çoğunlukla her renk mobilya ve perde ile uyum sağlasa da daha çok beraber kullanılması tavsiye edilen renkler gri, beyaz, gümüş renkleridir. Daha canlı renkler tercih edenler sarı, hardal sarısı veya kırmızı renklerine de yönelebilirler.

Bordo Halı Modelleri

Hayatında güçlü renk sevenlerin halılarında da güçlü renk arayışına bordo halı modelleri mükemmel bir uyum sağlayacaktır. Bordo halılar hem güçlü ve ağır durur hem de kullanıldığı alanda bulunan renkleri ısıtır. Daha çok soğuk ve sade renkleri canlandırmak için kullanılan kırmızı tonlarından özellik bordo rengi koyu görüntüsü sayesinde alana bir derinlik de kazandırmaktadır.

Bordo renk her kullanıldığı halı modelinde farklı bir doku ve farklı bir tarz ortaya çıkarmaktadır. Düz ve tek renk kullanıldığında modern ve şık bir görüntü oluşturmaktadır. Özellikle shaggy halılarda kullanıldığında yatak odalarına çok yakışmaktadır. Farklı renkler ile kullanıldığında daha spor ve hafif bir tarz elde eder. Ayrıca farklı desenler ve tonlarda da bordo renk kullanılmaktadır. Bordo renk daha çok etnik halılarda önümüze çıkar. Özellikle Afgan halılarında ve eski tip halıların günümüze uyarlamalarında, klasik desenli ev halılarında da bordo rengine sıklıkla yer verilmiştir. Her kullanıldığı halıda farklı bir tarzı ortaya çıkarmaktadır.