Kilim modelleri çeşitliliği bakımından ev, mekan dekorasyonuna en çok katkı sağlayabilecek ve her tarzda uyum sağlayabilecek bir dokuma üründür. Desen, renk ve dokuma farklılıkları ile alıcılarına çok geniş bir yelpaze sunar. Kullanılacak her alanda çevresine uyum sağlayabilecek türde kilim bulmak oldukça kolaydır. Kilimleri her boyut ve şekilde bulmak mümkündür. Yuvarlak, ufak veya oldukça büyük modelleri de bulunmaktadır.

Kilimler çoğunlukla evlerde tercih edilmektedir. Evin her odasında kullanım gerçekleştirilebilir. Salon, mutfak, çalışma odası, oturma odası hatta balkonlarda bile zeminlere ve odalara şıklık sağlar. Uzun ve ince modelleri de kolaylıkla bulunabildiğinden koridorların bile havasını değiştirecektir. İnce modelleri sıcak yaz aylarında kullanmak için çok uygun olmaktadır. Kışın ise daha kalın modelleri tercih edilebilir.

Kilimler temizlik bakımından da kullanışlı olan ürünlerdir. Leke tutma ve içine çekme yapmaz, doğru temizlendiklerinde kolaylıkları lekeleri çıkacaktır. Ayrıca çoğu kilim modelleri çamaşır makinesinde temizlenmeye de elverişli olduklarından iş gücü harcamadan temizlikleri yapılabilmektedir. Temizlikteki kolaylığı sebebiyle özellikle çocuklu aile evlerinin kurtarıcı parçası olmaktadır.

Pandora Kilim

Pandora kilim modeli, kilimler arasında mevsim fark etmeksizin kullanılabilecek ve kış aylarında da ev estetiğinden ödün verilmemesini sağlayan şık renk seçenekleriyle de her mekan kombinine uyum sağlayabilecek ürünlerdir. Renk seçeneklerinin yanında farklı boyutlarıyla da evlerin her odası ve köşesinde kullanıma elverişlidir.

Pandora serisi özel olarak yumuşak dokuda üretilmektedir. Leke tutmayan yapısı ile doğru temizlikle uzun süreler boyunca ilk günkü yapısını korur. Ayrıca pandora serisi üretimindeki kilimler kanserojen madde içermediğinden çocuklu ailelerin bile gönül ferahlığıyla kullanabileceği bir üründür.

Pandora kilim, serildiği zemine kaymaz taban özelliği ile tutunarak yürürken kayma yapmamaktadır. Kaymaz taban özelliği sayesinde ahşap, fayans veya taş zemin fark etmeksizin rahatlıkla tercih edilebilir. Kalınlığı ve yumuşak dokusuyla serildiği zemin ile bağlantıyı keserek soğuk havayı engeller.

Temizliği de oldukça kolaydır. Robot süpürgeler kilim yüzeyinde rahatlıkla hareket edebildiğinden robot süpürge kullanımını da olanak sağlar. Elektrik süpürgesi ve yıkama ile de temizlenmeye uygundur. Halı şampuanları ile nazikçe silinerek istenilen temizlik sağlanabilmektedir.