Kategoriler
Your Cart

SHAGGY

Shaggy halı, rengarenk peluşlarla dokunmuş halı gibi gözüken modellere verilen addır. Evlerde yolluk olarak da kullanılan bu yumuşacık halılar, evlere farklı tarz katmak ve renkleriyle ortama canlılık kazandırmak için tercih edilebilecek en güzel halı modelleri arasında yer almaktadır. Renk skalası oldukça geniş tutulan shaggy halılardan dilediğiniz rengi seçerek odanıza, mutfağınıza, salonunuza hatta koridorunuza tarz katabilirsiniz. Mobilyalara veya duvarlarınıza uygun renkte halıyı kolaylıkla seçebilirsiniz.

Halılar, evlerde zeminleri kaplamanın yanı sıra ses soğurma ve ortamı sıcak tutma özellikleri sayesinde asırlardır evlerde ve diğer alanlarda kullanılan eşyalardan biridir. Özellikle shaggy halılar görüntüleri ve dokuları nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedirler. Üzerine basarken verdiği yumuşaklık hissi ve peluş gibi gözükmesi sebebiyle güzel bir ambiyans oluşturması sayesinde daha çok tercih edilmeye başlanmışlardır. Dekoratif anlamda da oldukça beğeni toplayan bu halıların temizliği özen gerektirmektedir. Hav yüksekliği 3-6 cm arası değişen shaggy halıların iplikleri diğer halıların ipliklerine göre çok daha uzundur ve fazladan yumuşak olmalarıyla bilinirler. Genellikle modern tarzda döşenmiş evlerde tercih edilen bu halılar dekorasyon konusunda sonsuz kullanım alanına sahiptir.

Shaggy Halı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Shaggy halılar dekorasyon anlamında göze çarptıkları gibi ipliklerinin yatırıldığı yöne göre de şekil alabilen, sadece iplerin uzunluğuyla değil kalınlığıyla da çokça tercih edilen modellerden biridir. Bu kalın iplikler özellikle soğuk kış günlerinde fazladan ısınmanıza ve çıplak ayakla bile shaggy halınızın olduğu bölgede rahatlıkla dolaşmanızı sağlar. Ayaklarınızın temas ettiği anda yumuşaklık hissiyle size huzur veren bu modelleri soğuk havalarda bulunduğunuz ortamı sıcak tutmak için de tercih edebilirsiniz.

Shaggy halıların temizliği diğer halılara göre çok daha zor ve meşakkatlidir. Bu nedenle shaggy halı kullanılan alanda yiyecek ve içecek tüketilecekse oldukça dikkatli olunması gerekir. Kırıntıları ve benzeri küçük cisimler halıya döküldüğünde uzun iplikler nedeniyle görünmeyebilirler. Şıklığı ve görünümü nedeniyle oldukça cezbedici olan shaggy halılar çok çabuk kirlenirler ve temizlemesi son derece zahmetlidir. Düzenli süpürülmediği müddetçe içinde biriktirdiği toz bakterilere yol açacaktır. Bu da yine evde evcil hayvan besleyenler veya emekleme çağında bebeği olan bireyler için hiç olumlu sonuçlar doğurmayacaktır. Bu nedenle halının haftalık veya aylık olarak temizlenmesine özen göstermek gerekir. Aksi durumlarda ortamdaki hijyen bozulacaktır. Bunların dışında ortama eğlence katan ve dokusu nedeniyle hepimizin sahip olmak isteyeceği bu halıların temizliğine ve hijyenine gerekli özen gösterildiği müddetçe hiçbir sıkıntı yaşanmayacaktır.

Shaggy Halı Çeşitleri

Shaggy halılar pek çok farklı renge ve modele sahiptir. Her kesime ve her zevke hitap eden modelleriyle en çok tercih edilen halılardan biridir. Mekanın genişliğine, kullanılan mobilyaların rengine, aydınlatmaya ve diğer unsurlara bağlı olarak ortama ayrı bir hava katmak ya da uyum yakalamak için kullanılabilirler. Modern ve sade görünümü bir arada sunan bu halılar, canlı ve parlak renkli modelleriyle oldukça retro bir havaya da sahip olabilirler. Kullanıldıkları ortama ve renklerine bağlı olarak ortama değişik hava katarlar. Kullanılacak alanın genişliğine ve materyallerine göre görünüm ve dekorasyon açısından farklı kullanımlara oldukça müsaittir.

Uzun iplikleriyle tüylü gibi gözüken ve yumuşacık hissiyatıyla keyif veren shaggy model halıları her boyutta ve renkte bulmak mümkündür. Modellerin şekilleri her halı modelinde olduğu gibi dikdörtgen, yuvarlak ve kare şeklinde olabilmektedir. Uzun tüyleri ve yumuşak olmasıyla birlikte adeta bir postu andıran bu halıları evinizin neresinde kullanırsanız kullanın, o ortama girdiğinizde mutlaka farkı sezeceksiniz. 

Bu kategoride ürün bulunamadı.

https://telegra.ph/Hali-12-21