Kategoriler
Your Cart

OUTLET

Outlet kelimesi İngilizce bir kelimedir ve aslen çıkış manasına gelmektedir. Outlet kelimesinin alışveriş ile anılması ise 1930 yıllarında başlamıştır. Bunun sebebi outlet olarak anılmaya başlanacak ürünlerin direkt fabrikadan çıkan ürünler olmasıdır. Fabrika çıkışı ürünlerin satılması ile outlet kavramı da fabrika satışı olarak yer edinmiştir. Daha sonraları ise outlet kelimesi bu anlamda yaygınlaşmaya başlamış ve son zamanlarda da iyice alışveriş kültürüne yerleşmiştir.

Outlet mağazaların ilk çıkışlarında satışların fabrikadan yapılma sebebi, ürünlerin mağazaya gidemeyecek kusurlu, defolu ürünler olmasıydı. Mağazaya gönderilmeyen defolu ürünler fabrika çıkışı olarak uygun fiyatlarla satışa çıkmaktaydı. İlk başlarda uygun fiyatını sadece defolu ürünler olmasından alan ürünlere daha sonraları kusuru olmayan fakat eski sezon olan ürünler veyahut da ihtiyaç fazlası olan ürünler de eklendiler. Yani artık kusuru olmayan mağazadaki ürünleri de bulmak mümkündür.

Outlet yani fabrika çıkışı ürünlerde herhangi bir kategori sınırı yoktur. Mağazalarda satılan her ürün outlet kategorisinde satılabilmektedir. Ev eşyaları, halılar, perdeler, ayakkabı, çanta, kıyafet, elektronik eşyalar, beyaz eşyalar hatta aksesuarlar outlet ürün olabilmektedir.

Fabrika satışına açık olan ürünlerin toplandığı outlet mağazalar genellikle şehrin merkezinden daha çok dış bölgelerinde olur. Yerleşim alanlarına uzak bölgelere kurulan outlet mağazalarının fiyat uygunluğuna bu da etki etmektedir. Fakat internet alışverişlerinin popülerleşmesi ile birlikte outlet alışverişlerini internet ortamında elektronik alışveriş ile gerçekleştirmek de mümkün olmaktadır ve outlet ürünlere ulaşım bu şekilde daha kolay hale gelmektedir.

 

İnternette Outlet

Alışverişler hayatımızın vazgeçilmez parçalarından biri haline geldi. Alışverişin ise zamanla çok fazla çeşiti ortaya çıktı fakat bunlardan en kullanışlı olanı ve herkesin kolaylıkla kullandığı çeşit internet alışverişleridir. İnsanlar en küçük alışverişinden en büyük alışverişlerine kadar her şeyi internetten yapabiliyorlar. Ayrıca dükkan dükkan gezmek yerine birkaç tıkla dakikalar içinde neredeyse bütün fiyat aralıkları önümüze seriliyor.

İnternetle birlikte alışveriş yapmak bu kadar kolaylaşmışken outlet alışveriş fırsatlarının da internet ortamından yapılabilmesi hem bütçe dostu hem de zaman dostu olup her alanda tasarruf sağlanmasına yardımcı oluyor.

Outlet alışverişlerin internette artması ve yaygınlaşması ile neredeyse her mağazanın internet satış sitesinden outlet kategorisini görmek mümkün. Burada outlet olduğu belirtilen ve outlet fiyatı ile satılan ürünler belli bir başlık altında toplanmış oluyor. Toplanan ürünlerin ayrı olarak satılması da böylelikle outlet ürün almak isteyenlerin işini bir hayli kolaylaştırıyor. Ayrıca outlet ürün kategori ve alışverişinin internet üzerinden elektronik alışveriş ortamına gelmesiyle birlikte fiyatların outlet olmayan ürünlerle kıyaslayabilme imkanı da doğdu.

 

Outlet Ürün Fiyatları

Mağazalara ulaşımın daha kolay olmasına rağmen outlet ürünlerin rağbet görmesinin sebebi fiyatlarındaki farklılıklardır. Outlet ürünler, mağaza fiyatlarına göre oldukça uygundur. Outlet ürün fiyatları defolu olup olmadığına göre değişir. Genelde defolu ürünler çok daha uygun fiyatlarla satılmaktadır. Bunun sebebi üreticinin bu ürünü mağazada satamayacak olmasıdır.

Çok ufak bir defosu olmasına rağmen mağazalara gidemeyen ürünler üreticiler için zarar demektir. Bu sebeple çok cüzi fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Bunun yanında yine eski sezon ürünler de mağazalarda kendilerine yer bulamamışlardır. Yani defosuz fakat eski sezon olduğu için outlet mağazalarda satılan ürünlere yine çok uygun fiyatlarla sahip olma imkanı doğmuştur.

Stok fazlası ürünler yani hem defosuz hem eski sezon olmayan ürünleri de olduğundan ucuza almak mümkündür. Outlet mağazaların fiyatları satılan ürün ve üreticiye göre değişebilmektedir. İndirim ve kampanya imkanının da ekstra eklendiği bu ürünleri kat kat uygun fiyata almak için takipte kalmak gerekmektedir.

Bej Makina Dokuma Oturma Odası ve Salon HalısıF275A_YM52 Bej Makina Dokuma Oturma Odası ve Salon HalısıF275A_YM52
Sepette %20 indirim Kargo Ücretsiz Çok Satılan
Çocuk Odası Oyun Halısı 3659F_VJ37 Çocuk Odası Oyun Halısı 3659F_VJ37
Sepette %20 indirim Kargo Ücretsiz
Çocuk Odası Oyun Halısı 8D48A_FG16 Çocuk Odası Oyun Halısı 8D48A_FG16
Sepette %20 indirim Kargo Ücretsiz
Gri Makina Dokuma Oturma Odası ve Salon Halısı 1176O_RR22 Gri Makina Dokuma Oturma Odası ve Salon Halısı 1176O_RR22
Sepette %20 indirim Kargo Ücretsiz Çok Satılan
Vizon Makina Dokuma Oturma Odası ve Salon Halısı 4000C_OL51 Vizon Makina Dokuma Oturma Odası ve Salon Halısı 4000C_OL51
Sepette %20 indirim Kargo Ücretsiz Çok Satılan
Gösterilen: 1 ile 74 arası, toplam: 74 (1 Sayfa)

https://telegra.ph/Hali-12-21