Kategoriler
Your Cart

SON KALANLAR

Eşya alımında kullanıcıların en önem verdiği konulardan biri de eşyaların fiyatlarının bütçelerine uyup uymadığı olduğundan çoğu kullanıcı eşyalarını spot ürünler olarak tercih eder. Spot ürünler alan insanların kafasında bazı sorular olabilir çünkü spot ürünler çoğunluk tarafından ikinci el eşyalar ile karıştırılmaktadır. Fakat bilinenin aksine spot eşyalar ikinci el eşyalar değildir.

Spot ürünler, spot mağazasında bulunan ve fiyatları normal mağazadaki ürünlere göre daha uygun fiyatlı olan ürünlerdir. Normal mağazadaki ürünlere göre farkları, ihtiyaç fazlası olmalarında, elde kalmalarından ya da kutuları ve paketleri olmadığından kaynaklanır. Spot mağazadaki ürünleri mağaza sahibi genelde toptan bir şekilde uygun fiyata almış olur bu sebeple satışlarını da buna göre şekillendirir. Satışın amacı elde kalan fazla ürünleri paraya çevirmek olduğundan dolayı kar amacı da minimumdadır. Bu alışveriş sonucunda hem satıcı hem de müşteri ekonomisine katkı sağlanır.

Spot ürünler genel olarak mobilya ve ev eşyaları, beyaz eşyalar, elektronik eşyalar çevresinde yoğunlaşır. Yine aksesuar, bilgisayar, telefon veya daha farklı eşyaları da spot mağazalarda bulabilmek mümkündür. Bu stok tedarikçisinin mağazasında hangi ürünlere ağırlık verdiğine göre değişebilmektedir. Spot ürünler alınırken araştırılması, kaliteli ürünü en uygun fiyata hatta garantili olarak bulmak önemlidir.

Spot Ürünlerle İkinci El Ürünlerin Farkları?

İkinci el ve spot ürünler sürekli birbirleriyle karıştırılmaktadır. Müşteriler spot ürün kelimesini duyunca kullanılmış ürün olarak düşünmektedir. Fakat ikinci el ürün ile spot ürünler birbirlerinden farklı şeylerdir. İkisinin karıştırılma sebebi ise farklı kendilerine ait mağazalarda piyasanın altında bulunan uygun fiyatlar ile satılmalarıdır.

Spot ürünleri satan mağazalar, genel olarak büyük fabrikalarından mağazaya gidemeyen ve çok uygun fiyatlarla alınan ihtiyaç fazlası ürünlerden oluşur. Spot mağazaları satıcıları bu ürünleri fabrikalardan toplu şekilde almaktadır. İhtiyaç fazlası olduğundan çoğunluk olarak paketlemeleri, kutuları, ek parçaları bulunmayabilir. Fakat bu spot ürünlerin ikinci el olduğu anlamına gelmez.

İkinci el ürünler, sıfır olarak satın alınmış, belli bir süre için kullanılmış, çoğunlukla yıpranmış ve defoları bulunan eşyalardır. Yani ürün satışa sunulmadan önce bir kullanıcı tarafından kullanılmıştır. Genellikle garantileri bulunmaz, eski ve yıpranmış olurlar.

Spot ürünler mağazalarda ödediğiniz paraya karşılık size bir fatura verirler fakat ikinci el eşya alımında fatura almak söz konusu değildir. Spot ürünler daha önce kullanılmamış olmaları sebebi ile de ikinci el eşyalara göre daha az uygun fiyatlıdır. Fakat sıfır ürün olduğu göz önüne alındığında mağazadan alınan eşyalar ile aynı olması sebebi ile ödenen tutar müşterinin ekonomisine üst düzey katkı sunar.

Spot Eşya Almak Mantıklı Mı?

Bir ev kurmak, ofis açmak ya da bir mekanı düzenlemek için gerekli olan eşyalar mutlaka vardır ve spot ürünler mağazası da bu eşyaları almak için çok kez başvurulan mağazalar arasında yer almaktadır. Spotçu kelimesi oldukça aşina olunan bir kelimedir ve eşya alanlar bir kere de olsun spotçulara uğramış ya da en azından duymuşlardır. Bir mekan için en kötü ihtimalle oturulacak koltuk ya da bir masa sandalyeye gerek duyulmaktadır. Maddi gücün ve bütçenin verdiği oranda harcama yapmak bu mekanları düzenlerken en önemli olanıdır.

Bir eşya için ayrılan bütçe, o eşyayı mağazadan almaya yetmediğinde spot ürünler mağazası akla gelen en mantıklı çözümlerden birisi olabilir. Bütçe olsa bile eşya alırken uygun fiyat tercih edenler veya bir eşyayı çok kısa süre kullanacak olup ödemede tasarrufa gitmek isteyen kullanıcılar da spot ürünler için bu mağazaları tercih edebilirler. 

Bej Makina Dokuma Oturma Odası ve Salon HalısıF275A_YM52 Bej Makina Dokuma Oturma Odası ve Salon HalısıF275A_YM52
Sepette %20 indirim Kargo Ücretsiz Çok Satılan
Çocuk Odası Oyun Halısı 3659F_VJ37 Çocuk Odası Oyun Halısı 3659F_VJ37
Sepette %20 indirim Kargo Ücretsiz
Çocuk Odası Oyun Halısı 8D48A_FG16 Çocuk Odası Oyun Halısı 8D48A_FG16
Sepette %20 indirim Kargo Ücretsiz
Gri Makina Dokuma Oturma Odası ve Salon Halısı 1176O_RR22 Gri Makina Dokuma Oturma Odası ve Salon Halısı 1176O_RR22
Sepette %20 indirim Kargo Ücretsiz Çok Satılan
Vizon Makina Dokuma Oturma Odası ve Salon Halısı 4000C_OL51 Vizon Makina Dokuma Oturma Odası ve Salon Halısı 4000C_OL51
Sepette %20 indirim Kargo Ücretsiz Çok Satılan
Gösterilen: 1 ile 74 arası, toplam: 74 (1 Sayfa)

https://telegra.ph/Hali-12-21